لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد به دلیل کم درد بودن و تاثیر دائم مورد توجه قرار میگیرد. هدف از استفاده از کرم های بی حس کننده مانند زایلاپی کاهش درد و سوزش ناشی از لیزر می باشد. اما آیا مصرف این کرم های بی حس کننده درست است؟

کرم های بی حس کننده به میزان خاصی پوست فرد را بی حس میکند. مصرف بیش از اندازه این نوع کرم ها عوارض جدی و غیر قابل جبرانی دارد در ادامه به این نوع عوارض میپردازیم.

بی حسی لیزر موهای زائد با زایلاپی و عوارض ناشی از آن

زایلاپی معروفترین بی حس کننده می باشد که در مواردی مانند کاهش درد لیزر و تتو و … کاربرد دارد. مصرف بیش از اندازه این کرم باعث ایجاد مشکلاتی نظیر مسمومیت میشود که عوارض منفی بر دستگاه گوارش، گردش خون، دستگاه عصبی دارد. مسمویت علایمی نظیر کاهش ضربان قلب،فشار خون، افزایش تحریک پذیری عصبی، احساس خواب آلودگی، مشکلات بینایی و شنوایی، تهوع، گیجی و احساس گرما یا سرمای شدید است که اگر چنین علایمی را مشاهده کردید باید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

عوارض دیگر کرم زایلاپی در لیزر موهای زائد چیست؟

هر دارویی عوارض دارد پماد زایلاپی نیز عوارضی دارد. از جمله عوارض لیزر کبودی می باشد که گاها روی محل استعمال و یا لب و دست و پا، همچنین احساس ضعف و بی حالی و خستگی، مشکلات تنفسی، افزایش ضربان قلب، افزایش تعرق و گر گرفتگی، تغییر رنگ ادرار و اختلالات عصبی میباشد. از جمله عوارض شدیدتر این کرم آلرژی شدید میباشد.

علاوه بر این برخی از عوارض مصرف این پماد ممکن است شدیدتر باشند که در صورت بروز بهتر است به پزشک مراجعه کنید. از جمله این عوارض آلرژی شدید، سوزش و خارش و تورم شدید پوستی است.

ببرسی لیزر در ویکیپدیا

لیزر موهای زائد

نتیجه گیری

پماد زایلاپی در عین کاربرد فراوان مضراتی دارد. در صورت بروز هرگونه عوارض باید به پزشک مراجعه کرد. برای افزایش تاثیرگذاری و حفظ کرم بهتر است در شرایط مناسبی نگهداری شود.

حقایقی در باره لیزر موهای زائد

رفع موهای زائد همواره دغدغه مردم برای داشتن ظاهری زیبا بوده است. این روش ها بنا به پرمویی و کم مویی و میزان توجهی که افراد به ظاهر خود دارند و میزان توانایی مالی این روش ها متفاوت است.

روش شیو کردن کم هزینه بوده اما باعث تیرگی شده و ضخامت مو را زیاد میکند. روش اپیلاسیون نیز پر درد بوده. به علاوه همه این روش ها باعث ایجاد جوش های زیر پوستی میگردد.

روش لیزر روشی کم خطر و غیر تهاجمی است. این روش با ازبین بردن فولیکول مو پا برجاست. این روش به این صورت میباشد که ابتدا رنگدانه های مو انرژی لیزر را جذب مبکنند و دمای آن بالا میرود و اگر این میزان انرژی زیاد باشد باعث سوزاندن ریشه مو میگردد و مو دیگر رشد نمیکند.

از آنجایی که یک سری موها در سیکل رشد قرار دارند از بین میبرد. از آنجایی که هر باز یک سری موها در سیکل رشد قرار میگیرد در نتیجه همه موها رو از  بین میبرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *