مزایا و معایب لیزر و الکترولیز

از آنجایی که لیزر و الکترولیز هر دو از روش های رفع موهای زائد به صورت دائم هستند، ممکن است این سوال برای بسیاری پیش بیاید که از کدام یک از این روش ها برای حذف موهای زائد خود استفاده کنند و اصلا تفاوت این دو روش چیست؟! به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم در این مقاله به بررسی این موضوع بپردازیم.

  • مزایا و معایب لیزر و الکترولیز
  • تفاوت های درمان با الکترولیز و لیزر

مزایا و معایب لیزر و الکترولیز

مزایای رفع موهای زائد بدن با استفاده از  روش الکترولیز چیست؟

دائمی بودن: رفع موهای زائد با الکترولیز به عنوان قطعی ترین روش از بین بردن موهای زائد برای همیشه توسط سازمان FDA شناخته شده است.

انعطاف پزیری: الکترولیز برای همه افراد با هر نوع رنگ پوست و هر نوع مو و همچنین برای تمام نقاط بدن جوابگو است.

دوران نقاهت ندارد: نیاز به مراقبت های بعد از درمان ندارد. به این معنی که شما بلافاصله بعد از الکترولیز میتوانید به راحتی به فعالیت های روزمره خود بپردازید.

نیاز به تکرار و تمدید ندارد: وقتی الکترولیز ریشه موهای زائد را میسوزاند، موها دیگر هیچوقت رشد نخواهند کرد و برای همیشه از بین رفته اند بنابراین نیازی به تکرار درمان ندارد، ولی در لیزر همانطور که میدانید باید بعد از درمان اولیه سالانه یکبار برای شارژ مجدد به کلینیک مراجعه کنید.

حین درمان نیاز به استفاده از مواد شیمیایی نیست: همانطور که میدانید در لیزر به دلیل اینکه پوست دچار سوختگی نشود، از ژل های خنک کننده استفاده میشود. در الکترولیز این مساله وجود ندارد.

 رفع موهای زائد با الکترولیز دارای چه معایبی است؟

الکترولیز با وجود مزایایی که دارد دارای عیوبی هم است که برخی از آن ها از این قرار هستند:

جلسات درمانی طولانی: برای رفع موهای زائد به روش الکترولیز ممکن است گاهی نیاز به ۳۰ جلسه درمان باشد. به خصوص وقتی که ناحیه تحت درمان وسیع باشد. مثلا قفسه سینه یا مناطق اطراف بیکینی که موهای ضخیمی دارند، نیاز به جلسات بیشتری برای رفع کامل موهای زائد لازم دارتد.

درد زیاد در الکترولیز: بسیاری از افرادی که لیزر را به جای الکترولیز در رفع موهای زائد انتخاب میکنند، دلیلشان درد زیادی است که در این روش وجود دارد. برای کاهش و از بین بردن درد در الکترولیز پس از درمان محل مورد نظر را با یخ بپوشانید.

عوارض احتمالی دیگر که در موارد نادر پیش می آیند شامل عفونت به دلیل استفاده از سوزن های غیر استریل و بروز زخم میباشند.

مزایا و معایب لیزر و الکترولیز

 رفع موهای زائد به روش لیزر چه مزایایی دارد؟

سرعت: پالس های لیزر فقط در چند صدم ثانیه میتواند چندین تار مو را از بین ببرد. بنابراین از بین بردن موهای زائد بدن حتی در مناطق وسیع بدن فقط چند دقیقه طول میکشد.

اثربخشی سریع: معمولا شما بعد از ۳ تا ۸ جلسه درمان شاهد نتایج بلند مدت درمان با لیزر خواهید بود. به این صورت که رشد موهای جدید از قبل کمتر است و همچنین رنگ آن ها نسبت به قبل روشن تر میشود.

عوارض رفع موهای زائد با استفاده از لیزر چیست؟

مانند هر روش دیگری لیزر هم دارای عوارض خاص خودش است که به مهمترین آنها اشاره میکنیم:

محدودیت: لیزر موهای زائد برای همه مناسب نیست و بیشتر برای افرادی که دارای پوستی روشن با موهایی تیره هستند جواب میدهد. زیرا اساس کار لیزر هدف قرار دادن رنگدانه های مو است و تشخیص این رنگدانه ها در موهای تیره راحت تر صورت میگیرد.

حساسیت به نور: پس از لیزر درمانی ممکن است پوست شما نسبت به نور( مخصوصا نور خورشید) حساس شود. بعد از درمان با لیزر از قرار گرفتن در زیر نور مستقیم خورشید دوری کنید.

همچنین عوارض جانبی و احتمالی لیزر که در افراد مختلف ممکن است به صورت های مختلف مشاهده شوند شامل:

تورم و قرمزی پوست، تاول، زخم و تغییر رنگ پوست

کلینیک لیزر موهای زائد کلاریون اسکین همواره در تلاش است تا با ارائه خدمات لیزر موهای زائد در محدوده اندرزگو با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت حس خوب زیبایی و جذابیت را به شما عزیزان هدیه دهد.

پانوشت: مزایا و معایب الکترولیز موهای زائد، مزایا و معایب لیزر موهای زائد، لیزر موهای زائد در کلینیک کلاریون اسکین

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *