لیزر موهای زائد خالکوبی

لیزر موهای زائد یک روش عالی و مطمئن برای از بین بردن موهای خشن و سیاه بدن است. افرادی که روی بدن خود خالکوبی دارند در استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد خود تردید دارند. آنها در ذهن خود این سوال را دارند که با وجود خالکوبی روی پوستشان آیا لیزر میتواند درمان مناسبی در رفع موهای زائدشان باشد؟ با ما در این نوشته همراه باشید تا به این موارد بپردازیم:

  • چگونه لیزر موهای زائد را از بین میبرد؟
  • چگونه لیزر بر خالکوبی و تتوها تاثیر میگذارد؟
  • آیا میتوان موهای زائد روی خالکوبی یا تتو را لیزر کرد؟
  • افرادی که خالکوبی یا تتو دارند از چه روشی باید برای رفع موهای زائد خود اسفاده کنند؟

لیزر موهای زائد خالکوبی

همانطور که در نوشته های قبلی هم اشاره کردیم، عملکرد لیزر به این صورت است که توسط نوری که ایجاد میکند وارد سطح پوست میشود. فولیکول مو که در لایه های عمیق پوست قرار دارد این نور را جذب کرده و سوزانده میشود. در حقیقت نور لیزر رنگدانه های مو را تشخیص داده و با گرمایی که تولید میکند فولیکول مو را از بین میرود.

آیا میتوان موهای زائد روی خالکوبی را با لیزر از بین برد؟

در پاسخ به این سوال صراحتا باید بگوییم که خیر، انجام چنین کاری اصلا ممکن نیست. پس متاسفانه به اطلاع افرادی که روی پوست خود خالکوبی دارند باید برسانیم که انجام لیزر روی موهای زائد محل خالکوبی نه تنها اثر ندارد بلکه به خالکوبی نیز آسیب میرساند.

اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم نور لیزر توسط رنگدانه های موجود در فولیکول های مو که در قسمت های عمیق پوست قرار دارند جذب میشود. حال اگر لیزر در محلی که خالکوبی دارد، بخواهد این کار را انجام دهد رنگدانه های مو را از رنگدانه های روی خالکوبی تشخیص نمیدهد و نمیتواند عملکرد مناسبی داشته باشد. در برخی موارد منجر به پخش شدن رنگ خالکوبی میشود. در موارد شدیدتر هم رنگدانه های خالکوبی که روی پوست هستند نور لیزر را به شدت جذب کرده و این امر به بروز سوختگی و تاول در پوست میشود.

افرادی که خالکوبی دارند چنانچه قصد لیزر کردن موهای زائد آن منطقه از بدن خود را دارند، باید ابتدا خالکوبی یا تتوی خود را از بین ببرند و سپس نسبت به لیزر آن ناحیه اقدام کنند. کسانی هم که قصد خالکوبی دارند ابتدا به لیزر موهای زائد خود بپردازند و سپس با خیال راحت در هر نقطه از بدن که میخواهند خالکوبی را انجام دهند.

افراد دارای خالکوبی از چه روشی برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده کنند؟

این افراد میتوانند از موم انداختن و یا شیو کردن برای اصلاح موهای زائد خود استفاده کنند. با توجه به اینکه این روش ها وقت گیر هستند یک روش دیگر هم که نتیجه قطعی و مطمئن تری دارد به این افراد پیشنهاد میکنیم. الکترولیز تنها روشی است که میتواند موهای زائد روی خالکوبی را بدون آسیب رساندن به تتو از بین میبرد.

در این روش پزشک یک سوزن بسیار کوچک را به سمت فولیکول مو هدایت میکند سپس، جریان الکتریکی از سوزن به سمت فولیکول مو فرستاده میشود و آن را میسوزاند. گرچه الکترولیز درمانی طولانی و شاید کمی دردناک باشد ولی برای کسانی که خالکوبی دارند و خواهان از بین بردن موهای زائد خود به صورت دائمی هستند بهترین روش میباشد.

کلینیک لیزر موهای زائد کلاریون اسکین همواره در تلاش است تا با ارائه خدمات لیزر موهای زائد در محدوده اندرزگو با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت حس خوب زیبایی و جذابیت را به شما عزیزان هدیه دهد.

پانوشت: لیزر موهای زائد روی خالکوبی، موهای زائد روی خالکوبی، اثر لیزر بر خالکوبی، اثر لیزر بر تتو، لیزر موهای زائد در کلینیک کلاریون اسکین

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *