لیزر موهای زائد روی خال

افرادی که دارای خال روی پوست خود هستند، از رویش موهای زائد روی خال خود بسیار ناراضی هستند. به خصوص که موهای زائد این منطقه خشن و سیاه هستند و ظاهر نامناسبی ندارند. اغلب افراد از روش های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد روی خال های خود استفاده میکنند ولی چون این روش ها موقت هستند، موهای زائد این نواحی پس از مدت کوتاهی دوباره رشد میکنند.

این عوامل باعث شده که لیزر کردن موهای زائد روی خال که خشن و ضخیم هم هستند به ذهن برخی خطور کند. چیزی که این افراد را نگران میکند این است که آیا لیزر کردن موهای زائد روی خال خطرناک است و باعث سرطان میشود یا اینکه مشکلی ایجاد نمیکند؟

  • آیا لیزر موهای زائد رو خال خطر ناک است؟
  • برای لیزر موهای زائد روی خال به چه مواردی باید دقت کنیم؟

لیزر موهای زائد روی خال

خال ها از سلول های پوستی تشکیل شده اند و ویژگی های سلول های پوستی از قبیل رشد مو را دارند. رشد موهای زائد روی خال مساله ای اجتناب ناپذیر است. افرادی که روی پوست خود خال دارند نگران این هستند که آیا این خال ها طبیعی هستند یا سرطانی! ولی اصلا جای نگرانی نیست، چون بیشتر خال ها ظاهر طبیعی دارند و مشکلی ایجاد نمیکنند. با این وجود از دستکاری کردن آن ها باید خودداری کرد.

آیا لیزر موهای زائد خال ها خطرناک است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که در برخی از مراکز، از لیزر کردن خال هایی که به صورت برجسته هستند خودداری میکنند. فقط اقدام به لیزر موهای زائد خال هایی میکنند که برجستگی ندارند. گرچه به طور قطعی نمیتوانیم بگوییم که لیزر کردن موهای زائد روی خال ها خطرناک است و هیچ شواهد و مدارکی هم مبنی بر این موضوع وجود ندارد، اما به هر حال از حساس کردن این نقاط که باعث قرمزی و التهاب شود باید خودداری کرد.

همانطور که قبلا نیز گفته بودیم مناسب ترین اثر بخشی لیزر روی پوست های روشن با موهای زائد تیره است. با توجه به اینکه موهای زائد روی خال ها تیره هستند و با رنگ خال که تیره است هماهنگی دارند، بنابراین لیزر نمیتواند اثر خوبی روی موهای زائد این منطقه داشته باشد. با این وجود در برخی مراکز لیزر با استفاده از دستگاه های پیشرفته مثل کندلا میتوان نسبت به از بین بردن موهای زائد این منطقه اقدام کرد.

بهترین کار این است که قبل اینکه در مورد لیزر موهای زائد روی خال ها تصمیمی بگیریم، آنها توسط پزشک متخصص پوست و مو معاینه شوند.

کلینیک لیزر موهای زائد کلاریون اسکین همواره در تلاش است تا با ارائه خدمات لیزر موهای زائد در محدوده اندرزگو با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت حس خوب زیبایی و جذابیت را به شما عزیزان هدیه دهد.

پانوشت: لیزر موهای زائد روی خال، لیزر موهای زائد در کلینیک کلاریون اسکین

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *