عوارض لیزر موهای زائد

اخیرا صحبتهایی در مورد اینکه لیزر موهای زائد، باعث بروز سرطان پوست میشود، مطرح شده و آن را به عنوان یکی از عوارض لیزر میشناسند که هیچکدام پایه و اساس علمی نداشته و گزارشی هم مبنی بر درست بودن این ادعا مطرح نشده برای روشن تر شدن مطلب ابتدا لازم است به توضیح این مطالب بپردازیم:

  • سرطان پوست چیست و به چه دلیل ایجاد میشود؟
  • چه عواملی باعث سرطان پوست میشود؟
  • آیا لیزر موهای زائد باعث سرطان پوست میشود؟

عوارض لیزر موهای زائد

 

چه عواملی باعث سرطان پوست میشود؟

سرطان پوست به تکثیر غیرعادی سلول های پوست اطلاق میشود و اصلی ترین دلیل ایجاد آن قرارگیری در معرض پرتوهای مضر فرابنفش است. پرتوهایی مثل اشعه ایکس و گاما چنانچه با بدن و پوست برخورد کنند باعث بروز سرطان پوست میشوند چون با تخریب سلول ها باعث تغییر در ساختار سلولی میشوند.

این تابش ها پرتوهای یونیزه با فرکانس بالا هستند که به پوست بدن آسیب جدی وارد میکنند و ساختار DNA را تخریب و باعث سرطان میشوند. البته تابش های غیر یونیزه هم اگر زیاد در مقابل آنها قرار گیریم باعث بروز سرطان پوست میشوند نمونه آن هم نور خورشید است که تابشی غیر یونیزه است ولی اگر به طور دائم در مقابل تابش آن قرار بگیریم باعث سرطان پوست میشود و حتما باید از ضدآفتاب استفاده کنیم.

آیا اشعه های لیزر باعث بروز سرطان پوست میشود؟

پرتوهای نوری که از دستگاه های لیزر موی زائد ایجاد میشوند، غیریونیزه و بی خطر هستند به علاوه اینکه این پرتوها در سطح پوست باقی میمانند و به درون پوست نفوذ نمیکنند در حقیقت پرتوهایی که برای لیزر موهای زائد به کار میروند به هیچ وجه به ساختار سلول ها آسیبی وارد نمیکنند.

پس از بابت اینکه پرتوهای لیزر موجب سرطان پوست میگردند نگران نباشید و با خیال راحت نسبت به رفع موهای زائد خود اقدام کنید.

کلینیک لیزر موهای زائد کلاریون اسکین همواره در تلاش است تا با ارائه خدمات لیزر موهای زائد با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت حس خوب زیبایی و جذابیت را به شما عزیزان هدیه دهد.

پا نوشت: لیزر و سرطان پوست، اثر لیزر بر سرطان پوست، لیزر موهای زائد، رفع موهای زائد در کلینیک کلاریون اسکین

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *