عوارض لیزر موهای زائد

در این مقاله میخواهیم به سرطان زا بودن لیزر موهای زائد بپردازیم در پاسخ به این سوال که آیا لیزر موهای زائد باعث بروز سرطان میشود یا خیر؟ باید بگوییم که چنین چیزی صحت ندارد. این باور که لیزر موهای زائد باعث سرطان میشود یک ادعای بی اساس است و تاکنون هیچ موردی مبنی بر بروز سرطان در اثر لیزر موهای زائد گزارش نشده است.

  • آیا لیزر باعث بروز سرطان میشود؟
  • چرا لیزر موهای زائد باعث سرطان میشود؟
  • آیا پرتوهای لیزر باعث سزطان میشوند؟

عوارض لیزر موهای زائد

شایعه سرطان در اثر لیزر از کجا نشات میگیرد؟

طی تحقیقاتی که متخصصان انجام داده اند، به این نتیجه رسیدند که دود ناشی از لیزر موهای زائد، به دلیل دارا بودن مواد شیمیایی، برای افراد مضر است. آنها در این ترکیبات مواد شیمیایی مضری را یافتند که میتوانند زمینه ساز سرطان باشند به همین دلیل بسیار مهم است که لیزر موهای زائد در مکانی انجام شود که دارای تهویه مناسب هوا و پرسنل متخصص باشد.

آیا اشعه های نوری که برای لیزر موهای زائد استفاده میشوند سرطان زا هستند؟

از نظر خطر سرطان، پرتوهای X و اشعه گاما خطرناک ترین نوع تشعشعات هستند که به عنوان پرتوهای یونیزه کننده با فرکانس بالا شناخته می شوند. این پرتوها هم از منابع طبیعی مانند گاز رادون و هم از دستگاه های ساخت انسان منتشر میشوند.
پرتوهای یونیزه کننده به علت قدرتی که دارند میتوانند از بدن عبور کرده و از طریق آسیب به DNA باعث سرطان شوند. اما نور لیزری که از دستگاه های لیزر موهای زائد ساطع میشود از نوع یونیزه شده نیستد. به همین علت سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) انرژی لیزر را در روشهای برداشت مو ایمن میداند.
پالس نوری که در اثر لیزر ایجاد میشود فقط در فولیکول های مو و پوست نفوذ میکند و هرگز به اندام های داخلی بدن وارد نمیشود. پس با خیال راحت میتوانید از لیزر جهت رفع موهای زائد خود استفاده کنید. زیرا که هیچ خطری شما را در زمینه سرطان تهدید نمیکند.
کلینیک لیزر موهای زائد کلاریون اسکین همواره در تلاش است تا با ارائه خدمات لیزر موهای زائد با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت حس خوب زیبایی و جذابیت را به شما عزیزان هدیه دهد.
پانوشت: سرطان زا بودن لیزر موهای زائد، سرطان در اثر لیزر موهای زائد، لیزر موهای زائد در کلاریون اسکین
سرطان و لیزر موهای زائد در وکیپدیا
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *