سوختگی پس از لیزر

سوختگی با لیزر، پس از لیزر موهای زائد عارضه شایعی است که بعد از لیزر درمانی برای بعضی افراد پیش می آید. البته نه در همه بلکه بیشتر در افراد با پوست های حساس دیده میشود. که البته به این افراد هم باید بگوییم که جای هیچ نگرانی نیست. این سوختگی ها موقت هستند و با مراقبت های لازم حداکثر طی دو هفته از بین میروند. این عارضه معمولا به دو صورت اتفاق می افتد:

  • سوختگی های خفیف در اثر لیزر موهای زائد
  • تاول های پوستی که معمولا شدیدتر هستند

سوختگی پس از لیزر

 

سوختگی پوست بعد از لیزر موهای زائد، عموما از نوع سوختگی خفیف درجه یک بوده، یعنی فقط در سطح پوست اتفاق میفتد. زیاد شایع نیست و در صورتی که فرد دچار این عارضه شود، بهترین توصیه استفاده از کمپرس سرد است. این نوع از سوختگی کوتاه مدت بوده و طی یک هفته تا ده روز کاملا از بین میرود.

سوختگی های شدیدتر از حالت معمول پوست در لیزر موهای زائد به صورت تاول های پوستی خود را نشان میدهند. اکثر سوختگی ها به همان صورت خفیف هستند. در موارد نادری ممکن است در اثر عدم تجربه کافی اپراتور و رعایت نکردن اصول اولیه (چه از طرف کلینیک مورد نظر و چه از طرف مراجعه کننده) این نوع از سوختگی هم پیش بیاید. این سوختگی ها نهایتا طی دو هفته از بین میروند.

آیا به دلیل احتمال سوختگی پوست پس از لیزر از آن دوری کنیم؟

توجه داشته باشید که لیزر موهای زائد یک روش جا افتاده و بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد است که در دنیا شناخته شده است. سوختگی پوست پس از لیزر نمیتواند تمام مزایای لیزر را از بین ببرد زیرا اولا این سوختگی در بیشتر موارد در حد آفتاب سوختگی است و ثانیا با مراقبت های مناسب قبل و بعد از لیزر و با مراجعه به یک کلینیک معتبر با پرسنل مجرب قابل پیشگیری است.

اگر دچار سوختگی با لیزر شدید، حتی المقدور تا رفع کامل آثار سوختگی سعی کنید در برابر نور آفتاب قرار نگیرید و مراقبت های لازم را انجام دهید. از پماد زینک اکساید هم برای بهبود سریعتر استفاده کنید.

کلینیک لیزر موهای زائد کلاریون اسکین همواره در تلاش است تا با ارائه خدمات لیزر موهای زائد با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت حس خوب زیبایی و جذابیت را به شما عزیزان هدیه دهد.

پانوشت: سوختگی پوست بعد از لیزر، سوختگی در اثر لیزر موهای زائد، لیزر موهای زائد در کلینیک کلاریون اسکین

سوختگی در اثر لیزر در ویکیپدیا

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *