باورهای اشتباه لیزر

این روزها به دلیل مشغله های فراوانی که هرکدام از ما در زندگی روزمره خود داریم و وقت کمی که روزانه برای نظافت و اصلاح موهای زائد خود در اختیار داریم لیزر موهای زائد قطعا یکی از بهترین شیوه ها برای رهایی از شر موهای زائد است ولی باورهای غلط رایجی در مورد لیزر موهای زائد وجود دارد که بعضی را نسبت به لیزر موهای زائد بدبین کرده است و باعث شده که به سمت لیزر نروند.

در ادامه به توضیح تعدادی از این باورهای غلط اشاره می کنیم که صحت ندارند تا شما عزیزان را در تصمیمگیری هرچه بهتر نسبت به لیزر موهای زائد خود یاری کنیم.

  • لیزر بدون معاینه توسط پزشک
  • لیزر و سرطان
  • لیزر و نازایی
  • درد لیزر موهای زائد
  • دستگاه های لیزر خانگی

باورهای اشتباه لیزر

باورهای غلط در مورد لیزر موهای زائد بدن چیست؟

  • برای انجام لیزر نیازی به پزشک نیست!: لیزر یک درمان پزشکی و تخصصی است به همین دلیل نیاز میباشد که شما توسط پزشک متخصص تحت نظارت باشید. لازم است پزشک آزمایشهای هورمونی مورد نیاز را برای شما تجویز کند و همچنین شما را از نظر جنس پوست و مو مورد معاینه دقیق قرار دهد. پس هرگز بدون معاینه توسط پزشک اقدام به لیزر موهای زائد خود نکنید.
  • لیزر باعث سرطان می شود: شایعه رایجی که درباره سرطان زا بودن لیزر موهای زائد وجود دارد کاملا کذب و دروغ است چرا که نوری که از لیزر تولید می شود فقط تا عمق ریشه مو یعنی پیاز مو نفوذ می کند و وارد اندام های داخلی بدن نمی شود که باعث ایجاد سرطان شود. تا کنون هیچ گزارشی مبنی بر اینکه لیزر موهای زائد باعث سرطان می شود وجود نداشته اگر چنین موردی وجود داشت در اولین مرحله تولید و انجام  آن توسط سازمان غذا و داروی آمریکا متوقف می شد.
  • لیزر باعث نازایی میشود: بسیاری نگرانند که آیا لیزر بیکینی بر روی تخمدان ها اثر منفی دارد یا خیر؟ یا اینکه آیا درست است که بانوان تا زمانی که ازدواج نکرده اند نباید اقدام به لیزر کنند؟ لازم به ذکر است که لیزر فقط روی پیاز مو نفوذ می کند و انرژی لیزر فقط توسط فولیکول مو جذب می شود حتی باید گفت که پوست اطراف ناحیه ای که لیزر می شود از گزند لیزر در امان است. انرژی لیزر به لایه های زیرپوستی و عضلانی شکم که از حفره شکمی محافظت می کنند نفوذ نمی کند و بنابراین هرگز به تخمدانها آسیب نمی رساند. هزاران زن در سراسر جهان برای رفع موهای زائد خود از لیزر استفاده می کنند و تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر نازایی در آنان گزارش نشده است.
  • لیزر موهای زائد بدون درد است: اگر بگوییم که لیزر موهای زائد اصلا دردی به همراه ندارد دروغ گفته ایم. به هر حال لیزر، ریشه موهای زائد را هدف قرار می دهد و طبیعی است که با درد همراه باشد اما این درد به گونه ای نیست که تحمل آن دشوار باشد درد تا حدی است که افراد با آستانه تحمل پایین به راحتی می توانند آن را تحمل کنند. به خصوص که امروزه دستگاه های لیزر  مدرن دارای خنک کننده هستند و هنگام لیزر هم ژل خنک کننده به روی پوست زده می شود و این کار درد را تا حد زیادی کاهش می دهد.
  • می توانیم از دستگاه های لیزر خانگی استفاده کنیم: بعضی عقیده دارند که با وجود دستگاه های لیزر خانگی که وجود دارد نیازی به مراجعه به کلینیک ، صرف وقت و هزینه نیست ولی چیزی که باید بدانیم این است که این دستگاه ها اصلا قدرت دستگاه های موجود در کلینیک ها را ندارند و استفاده از دستگاه لیزر نیاز به تخصص و مهارت ویژه دارد به همین خاطر مراجعه به یک کلینیک لیزر معتبر با دستگاه های مجهز و کادر مجرب ما را به بهترین نتیجه در رفع موهای زائد خود می رساند.

کلینیک لیزر موهای زائد کلاریون اسکین همواره در تلاش است تا با ارائه خدمات لیزر موهای زائد با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت حس خوب زیبایی و جذابیت را به شما عزیزان هدیه دهد.

پانوشت: باورهای غلط در مورد لیزر، کلینیک لیزر، درد لیزر، لیزر و سرطان، لیزر و نازایی،دستگاه های لیزر خانگی

باورهای غلط لیزر در ویکیپدیا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *