دستگاه لیزرموهای زائد

با توجه به اینکه افراد دارای پوست و موی متفاوتی از نظر جنس و رنگ هستند، لازم  است که قبل از اقدام به لیزر درباره انواع مختلف دستگاههای لیزر تحقیق نمایند. یکی از مهمترین عواملی که باعث میشود افراد بعد از انجام لیزر نتیجه مطلوب را دریافت نکنند عدم انتخاب صحیح نوع دستگاه لیزر موی زائد متناسب با پوست و مویشان است. برای دریافت نتیجه مطلوب حاصل از لیزر موهای زائد باید درباره انواع دستگاه های لیزر بیشتر بدانیم که در ادامه به آن میپردازیم:

انواع دستگاه های لیزر شامل موارد زیر است؟

  • دستگاه IPL: دستگاه IPL به معنی سیستم های نور شدید پالسی است که دارای فلش لامپ های زنون است که نور چند طول موجی تولید میکند. با انتخاب فیلترهای مناسب اثر بخشی خوبی بر روی انواع پوست دارد. دستگاه IPL روش محبوبی جهت از بین بردن موهای زائد میباشد زیزا این دستگاه موجب جوان سازی و روشن شدن پوست از طریق از بین بردن لکه ها و آثار سطحی پوست و لکه های ناشی از جای جوش ها میشود. دستگاه IPL لیزر نیست اما عملکرد مشابه ای با لیزر دارد همچنین نسبت به لیزر ارزان تر و سریع تر عمل میکند.
  • دستگاه Elight: این دستگاه ترکیبی از دستگاه های IPL و RF میباشد.
  • دستگاه Nd-YAG: طول موج تقریبی این دستگاه ۱۰۵۶ نانومتر میباشد. یکی از رایج ترین لیزرها و روش بی خطر و موثری برای از بین بردن موهای زائد میباشد. پژوهش های جدید نشان میدهد این نوع از لیزر تاثیری بر بافت های اطراف ندارد. از معایب این لیزر میتوان به درد، قرمزی، سوختگی و ورم پوست ناشی از آن که نسبت به دیگر دستگاه ها بیشتر است اشاره کرد.
  • دستگاه پلاتینیوم: این دستگاه ترکیبی از سه طول موج مختلف ۷۵۵ نانومتر، ۸۰۸ نانومتر و ۱۰۶۴ نانومتر میباشد که برای آقایان و بانوان قابل تنظیم است و از ویژگی های آن میتوان به سازگاری با انواع پوست و خنک کننده مخصوص آن اشاره کرد.
  • دستگاه روبی: نوعی لیزر حالت جامد است که از کریستال یاقوت ترکیبی ساخته شده که پالس های نور مرئی با سرعت میلی ثانیه ای تولید میکند و کاربرد آن برای رفع تاتو، کک و مک صورت است.
  • دستگاه دایود: طول موج این دستگاه بین ۸۰۰ تا ۸۱۰ نانومتر است که جذب طول موج این دستگاه کمتر از لیزر الکساندرایت و یاقوت و بیشتر از IPL و Nd-YAG میباشد که برای پوست های تیره مناسب است
  • دستگاه الکساندرایت: برخی کارشناسان لیزر الکس را پرتاثیرترین دستگاه لیزر از میان موارد بالا میدانند. دستگاه لیزر الکساندرایت یکی از پیشرفته ترین دستگاه های لیزر میباشد که طول موج آن ۷۵۵ نانومتر است و در محدوده نور مرئی قرار دارد. البته لازم به ذکر است که میزان درد این دستگاه به میزان قابل توجهی از دستگاه های بالا بیشتر است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *